+48 77 439 77 29
EU

PARK LINOWY

Park Linowy CARINA to wspaniała forma spędzania wolnego czasu wywodząca się z Francji. Uczestnicy programów linowych uczą się opanowania, odpowiedzialności, technik utrzymania równowagi oraz przełamują barierę leku wysokości. To nic innego jak wysokościowy system platform i przeszkód linowych zainstalowanych na drzewach lub palach. Bawić się tu mogą zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci od 8 roku życia o minimalnym wzroście 130 cm.

System parku linowego został zaprojektowany i stworzony w taki sposób, aby każda osoba bez względu na stopień sprawności fizycznej mogła przejść całą trasę ciesząc się niezwykłą przygodą. Czekają na Was stacje składające się z mostów, kładek, belek, pętli, siatek i różnego rodzaju zjazdów: na drabince, trapezie czy na deskorolce. Specjalnie dla najmłodszych gości (od 3 roku życia) przygotowany został Dinopark, dzieciaki przechodzą przez proste kolorowe przeszkody i doskonale się bawiąc poprawiają swoją kondycję i koordynacje ruchową.

Park budowany jest według międzynarodowych zasad i standardów wyznaczonych przez światową organizację ACCT (Ropes Course Construction Standards, 2004).

Więcej informacji : http://www.gorzelanny.pl/park-linowy/

 

BALON NA UWIĘZI

Balon na uwięzi znajduję się przy Hotelu Gorzelanny. Nowatorskie rozwiązanie turystyki lotniczej dla turystów od 4 roku życia, umożliwiające w bezpieczny sposób wzniesienie się na wys. 80 m.w specjalistycznych siedzeniach jednocześnie dwóm osobom za pomocą balonu helowego o wyporności ok.300 kg (wys. dwóch wieżowców) Lot kontrolowany jest za pomocą komputera pokładowego sprzężonego ze ściągarką elektryczną. Cały lot zajmuje ok.10 minut W czasie lotu pasażerowie w każdej chwili mogą przerwać lot i zdecydować o powrocie na ziemię. Są w stałym kontakcie radiowym z obsługą.

Wysokiej klasy urządzenie wykonane przez holenderska firmę Joint to Jump. Posiada unijne certyfikaty bezpieczeństwa sterowane za pomocą komputera pokładowego. Wykorzystywane uprzęże, liny mocujące i karabinki posiadają wymagane przepisami atesty wytrzymałości. Poddawane są okresowym badaniom przez wyspecjalizowane służby kontroli Obsługa sterująca pracą platformy to odpowiednio przeszkolony przez producenta personel. Każdorazowo przed startem następuje dublowana kontrola podpięcia pasażerów- sposób wyeliminowania błędnego podpięcia uprzęży.

Informacja na temat balonu pod numerem :  881 328 081

 

ŁOWISKA RYB

W okolicy znajduje się wiele łowisk umożliwiających połów ryb oraz smażalni, które serwują ryby pieczone bez tłuszczu lub wędzone. Łowiska posiadają do dyspozycji gości sprzęt wędkarski i przynętę. Na życzenie gości jest możliwość przyrządzenia złowionych w łowisku ryb. Można je spożyć na miejscu lub zabrać ze sobą. Na terenie łowisk w okolicy Pokrzywnej istnieje możliwość połowu dwóch gatunków pstrąga: potokowego i tęczowego, karpia, jesiotra oraz troci jeziorowej.

Więcej informacji:

http://www.lowiskopokrzywna.pl/

http://www.pstragmoszczanka.home.pl/onas.html

http://www.ubodzia.jarnoltowek.pl/

http://www.gorzelanny.pl/zloty-potok/rekreacja/index.html


SZLAKI TURYSTYCZNE, TRASY ROWEROWE

Pokrzywna znajduje się na terenie Parku Krajobrazowego Gór Opawskich. Jest jednym z najpiękniejszych terenów Opolszczyzny o nieocenionych walorach przyrodniczo-kulturalnych i krajobrazowych. W okolicy znajduję się wiele szlaków turystycznych oraz tras rowerowych.

Więcej informacji :

http://www.wodip.opole.pl/eko/eko_nysa/szlaki_turystyczne.htm

http://goryopawskie.bnx.pl/readarticle.php?article_id=6


RYCHLEBSKIE ŚCIEŻKI ( 31 KM)

Rychlebskie Ścieżki, są trasami rowerowymi w okolicach Černé Vody. To traile, które mogą zaoferować cyklistom jak najwięcej przeżyć związanych z jazdą na rowerze górskim. Powstały poprzez rekonstrukcję i adaptację starych ścieżek myśliwskich. Nie są to trasy od punktu A do punktu B jak np. szlaki turystyczne, ale tworzy je kilka tras dookólnych, które zaczynają się i kończą w Černé Vodě. Celem nie jest już dojechać jak najdalej, ale raczej cieszyć się samą jazdą. Ścieżki prowadzą w głąb lasu, kluczą między drzewami i granitowymi głazami, ciągną się poprzez osypiska kamieni, wiją się wzdłuż kaskad górskich potoków. Czasem delikatnym profilem gliniastego podłoża, czasem wyłożoną z obrobionych kamieni trasą, obok kamieniołomów, gdzie woda w lecie nadaje się do kąpieli, na grzbiet pasma, gdzie odpoczywając można podziwiać przepiękne widoki na okolice. Są to trasy dla doświadczonych cyklistów, którzy chcą się nacieszyć techniczną jazdą. 

Więcej informacji:

http://www.rychlebskiesciezki.pl/

 

SPORTY ZIMOWE

W pobliżu Pokrzywnej znajduje się wiele miejsc do uprawiania narciarstwa i snowboardingu np. na stoku u podnóża Biskupiej Kopy w Jarnołtówku przy pensjonacie "Bolko" (dla początkujących, nie ma wypożyczalni sprzętu). Okolice przygraniczne w Czechach oferują wiele miejsc na stokach górskich przygotowanych dla narciarzy, saneczkarzy i snowbordzistów. Atrakcyjne miejsca dla siebie znajdą zarówno początkujący jak i zaawansowani narciarze. Najbardziej popularne miejsca to: Cervenohorske Sedlo, Praded i Ramzowa, natomiast dla narciarstwa biegowego - Rejviz.